Centru de testare HIV Centrul de Consiliere si Testare HIV Slatina /Olt

07-01-2010

Oraşul: Slatina;

Telefon: 0249/416321;

Strada: Aleea Tineretului;

Nr: 1;

Etaj: 2;

Camera: 24;

Apartament: -;

  • Dacă ai fost la acest cabinet şi vrei să împărtăşeşti şi altora experienţa ta, poţi folosi opţiunea de comentarii de mai jos.
  • Dacă deţineţi/ lucraţi la acest cabinet şi doriţi să adăugaţi sau modificaţi informaţii din cadrul acestui post, vă rugăm să ne scrieţi la redactia@y4y.ro.

ecaterina, la data 30-05-2010 si ora 5:15 pm a scris:

buna ziua,nu stiu daca ma puteti ajuta,dar indraznesc totusi sa va scriu,,am pe baietul lui fratele meu,,,,frate pe care lam pierdut cu 6 luni in urma,,,,,,bolnav de aceasta boala nemiloasa,are 23 de ani,este din bals si incerc din rasputeri sa il ajut,as vrea sa il aduc in belgia ptr tratament dar am nevoie de E112,,am formularul dar nu stiu in ce conditii se da,,,,este valabil ptr cei cu hiv?,,,va multumesc si astept sami raspundeti,,,,,multumesc mult

mihai, la data 30-05-2010 si ora 6:02 pm a scris:

Bună ziua,
Va rugăm să sunaţi la telefonul afişat pentru a intra în contact cu personalul centrului de consiliere şi testare HIV.
Mulţumim,

alina, la data 25-09-2010 si ora 3:50 pm a scris:

buna ziua,clinica este privata?

alina, la data 25-09-2010 si ora 3:51 pm a scris:

scuze,particulara?adik ma refer dak se va afla rezultatul analizelor de altcineva?

mihai, la data 25-09-2010 si ora 6:29 pm a scris:

Bună ziua,
Din câte ştim noi, centrul nu este privat/particular, ţine de Autoritatea de Sănătate Publică însă confidenţialitatea rezultatului este obligatorie, este unul dintre drepturile fundamentale. Concluzionând: nu, nu va afla nimeni rezultatul analizelor.
Succes.

alina, la data 28-09-2010 si ora 10:36 am a scris:

puteti sa-mi spuneti si mie dak se ia hiv in contactul salivei celui bolnav cu sangele celui sanatos?

alina, la data 28-09-2010 si ora 10:55 am a scris:

sau exista riscul sa iei hiv in urmatoarea situatie: faci simulari (nu sex) cu o pers bolnava si se rupe prezervativul,exista riscul sa iei? dar tineti cont k am zis k nu s-au intretinut relatii sexuale,adik nu a bagat-o…

alina, la data 28-09-2010 si ora 10:56 am a scris:

rezultatul analizelor st sigilate cand le primesti?

Dan, la data 29-09-2010 si ora 3:22 pm a scris:

Bună Alina,

In cazul contactului salivei cu sânge nu se transmite virusul HIV;
In cel de-al doilea caz, există riscul de infectare dacă lichidele vaginale iau contact cu lichidul seminal.
Cât despre analize, acestea sunt strict confidențiale și adresate dumneavoastră personal.

alina, la data 29-09-2010 si ora 6:30 pm a scris:

puteti sa-mi spuneti si mie care st cele mai intalnite simptome la hiv?

Dan, la data 30-09-2010 si ora 2:29 pm a scris:

Bună Alina,

Virusul HIV, prin natura sa, nu are simptome specifice, deci poate fi detectat doar prin efectuarea testelor specifice.
Poți afla tot ce trebuie să știi despre HIV/SIDA dacă downloadezi broșura de aici:
http://y4y.ro/2010/08/06/tot-ce-trebuie-sa-stii-despre-hivsida/

andreea, la data 23-04-2015 si ora 12:31 pm a scris:

buna ..as dori sa stiu daca e necesar ca testul hiv sa se faca pe nemancate…sau se poate chiar daca am mancat..multumesc